طراحی سایت و اهمیت رابط کاربری


طراحی سایت و اهمیت رابط کاربری

طراحی سایت و اهمیت رابط کاربری

ارسال شده در تاریخ : 9 تير، 1394 | توسط : سید سجاد کوچکی

در بسیاری از موارد اهمیت و اولوبت با کاربر و مشتری است و از طرفی کسب و کاری موفق است که مشتریان و کاربران از آن راضی باشند. همیشه سعی داشته باشید کاربران خود را راضی نگه دارید و وقتی بازدیدی از سایت شما می کنند دوباره هم به سایت شما باز گردند. در این مقاله می خواهیم به یکی از موارد مهم طراحی سایت، رابط کاربری بپردازیم.

1- ساده بودن ظاهر سایت را حفظ کنید و از پیچیدگی بپرهیزید زیرا باعث سردرگمی کاربر می شود و ذهن او را بیش از حد درگیر و مشغول می کند.

2- طراحی سایت دارای اهمیت است و فقط به ظاهر و زیبایی سایت خلاصه نمی شود عملکرد سایت نیز باید مطلوب باشد.

3- تمام کاربران خود را در نظر بگیرید کسانی که از موبایل و تبلت استفاده می کنند هم سایت شما را به آسانی و بدون بهم ریختگی باز کنند. سعی داشته باشید از تکنولوژی های به روز در سایت خود استفاده کنید و سایت خودتان را برای تمام رزولوشن ها و دستگاه ها آماده سازی کنید.

4- سعی کنید تمام کارهای کاربر به آن نیاز دارد را در صفحه اصلی سایت خلاصه کنید و در دسترس قرار دهید.

5- سرعت بارگذاری سایت خود را بررسی کنید و سعی کنید آنرا به حداقل کاهش دهید تا کاربر از ورود به سایت شما صرف نظر نکند. از عملکرد دیگر صفحه های سایت نیز اطمینان کسب کنید.

6- از فضا های خالی در سایت استفاده کنید 40درصد بازدید کنندگان معمولا از طریق موبایل هستند پس برای این فضاها در سایت برنامه ریزی کنید. مواظب باشید تا زیاده روی نکنید که باعث خسته شدن چشم کاربر نشود.

7- سعی کنید عکس هایی که در سایت خود استفاده می کنید به اندازه باشد و از عکس های با حجم کم استفاده کنید. سعی کنید عکس هایی که قرار می دهید حاوی مطالب مفید و ظاهر زیبا باشد زیرا عکس مقصود شما را خیلی سریع تر میرساند.

8- سعی کنید سایت شما در تمامی پلتفرم ها به یه شکل باشد مثلا در موبایل یه شکل کاملا متفاوتی نسبت به لپ تاپ دارد برای جلوگیری از این کار طراحی وب سایت واکنش گرا (ریسپانسیو) بهترین راه است.

9- فضای خالی/سفید برای هر وب سایتی لازم است. اگر کاربران نتوانند در سایت شما، به چشمانشان استراحت بدهند پس این کار را در سایت دیگری انجام می دهند. حتما در طراحی سایت خود فضای خالی هم قرار دهید تا برای کاربرانتان آزاد دهنده نباشد.

من سید سجاد کوچکی عضو گروه برنامه نویسی نارنج سیستم هستم امیدوارم از مطلبی که نوشته بودم لذت برده باشید. اگر نیاز به مشاوره یا کسب اطلاعات بیشتری دارید بامن از طریق ایمیل sajjad.kouchaki@narenjsystem.com تماس بگیرید

تماس با نارنج سیستم

هر سوالی داشتید با ما در میان بگذارید

لطفا نام را وارد کنید
لطفا یک ایمیل معتبر وارد کنید
پیام خود را وارد کنید
جمع دو عدد را صحیح وارد نکرده اید
چند لحظه صبر کنید