بکارگیری اصول سئو برای افزایش ترافیک وب سایت - قسمت اول


بکارگیری اصول سئو برای افزایش ترافیک وب سایت - قسمت اول

بکارگیری اصول سئو برای افزایش ترافیک وب سایت - قسمت اول

ارسال شده در تاریخ : 13 تير، 1394 | توسط :

سئو (بهینه سازی وب سایت) یکی از چیزهایی است که می تواند باعث شکست و یا موفقیت کسب و کار آنلاین شما شود. امروزه موتورهای جستجو با بکار گیری الگوریتم های خاص استانداردهایی را تعریف می کنند،که طراحان سایت با بکار بستن اصول و قواعد این الگوریتم ها می توانند در بین جستجو هایی که کاربران انجام می دهند،بین سایت های مشابه رتبه بهتری داشته باشند.  در این مقاله به عوامل افزایش ترافیک وب سایت با سئو و همچنین رابطه آن با طراحی سایت می پردازیم.

ارزش SEO یا بهینه سازی سایت در گوگل براي افزایش بازدید کننده خیلی زیاد می باشد؛ از اهداف اساسی اغلب مشاغل و مالکان سایت، افزایش بازدید از وب سایت شان است. به موجب این که موتورهای جست و جو نقش خیلی ارزشمندی در افزایش  مراجعه کننده به سایت دارند، بهینه سازی سایت در گوگل اثر فراوانی در مراحل بالابردن بازدید وب سایت خواهد داشت به موجب همین عامل می باشد که مدیران وب سایت ها پول و وقت فراوانی را صرف این فعالیت می نمایند.

در ابتدا سئو و افزایش ترافیک لینک های خوب و بد را تشخیص دهید احتمالا بیشتر لینک ها به سایت شما بی ربط هستند و نیازی به آن ها نخواهید داشت توصیه می شود در مورد لینک های وروددی وب سایت حتما با یک کارشناس سئو مشورت کنید. در آخر برای سئو و افزایش ترافیک ,لینک های مخرب و کم اهمیت و یا بی ربط را شناسایی و حذف کنید.

به شدت توصیه می شود که از هر گونه استفاده از تکنیک ها و یا میانبر هایی که اغلب به "تقلب" و "جعل" در سئو وب سایت منتهی می شود، اکیداً جلوگیری نمایید.این تاکتیک ها ممکن است برخی نتایج سریع را در بر داشته باشد. با این حال اگر تمایل به حضور طولانی و شهرتی ماندگار در اینترنت دارید، بهتر است وسوسهء‌ استفاده از این تکنیک ها را از سر خود بیرون کنید. تکنیک ها و اصول سئو موفق را در وب سایت خود به کار بگیرید و مطمئناً ارزش آن را در دراز مدت خواهید دید.

در نظر گرفتن عنوان برای صفحات وب سایت و استفاده از تگ های H1,H2,H3 و .. ، به این صورت که باید برای تاثیرگذاری بهتر در سئو و نتایج جستجو،به ترتیب ازاین تگ ها استفاده شده باشد،یعنی اگر بالای سایت از تگ H3 استفاده شده،در پایین تر از این تگ،تگ H1 استفاده نشده باشد.حتما عناوین مهم هر صفحه را در یک تگ H1 قرار دهید. از فایل های فلش استفاده نکنید چون موتور های جستجو قابلیت ایندکس کردن يا خواندن محتوای فایل فلش را ندارند. اگر شما در سایتتان از عکس هایی مانند اینفوگرافیک که محتوای اطلاعاتی دارند به عنوان مطالب آموزشی استفاده می کنید،بهتر است آنها را به متن تبدیل کنید،موتور های جستجو نمی توانند اطلاعات را در قالب تصویر بخوانند، پس جایگزین کردن تصاویر حاوی متن با هدر های متنی، می توانند تأثیر بسزایی در رنکینگ موتورهای جستجو داشته باشند.

عنوان صفحه اولین موردی است که یک موتور جستجو با آن روبرو می شود،اگر با عنوان جستجو شده مرتبط باشد وارد صفحه می شود. برای انتخاب یک عنوان مناسب برای هر صفحه به نکات زیر توجه کنید :عنوان صفحه را به گونه ای انتخاب کنید که برای کاربر جذابیت داشته باشد.بهتر است از کلمات کلیدی حداقل یکبار در عنوان ها استفاده شود.از استفاده و بکار بردن بیش از حد کلمات کلیدی خودداری کنید،سعی بر این داشته باشید هر صفحه و مقاله برروی یک نوع کلمه کلیدی متمرکز باشد.بهتر است مترادف ها وهم معني هاي کلمه کليدی را در محتوای صفحه خود استفاده کنيد.مهترین صفحه وب سایت صفحه اصلی سایت می باشد. در انتخاب کلمات کلیدی برای این صفحه بسیار دقت نمایید. کافی است مهمترین کلمه کلیدی خود را که سایر کلمات را تحت پوشش قرار می دهد در ابتدا و در انتهای نام برند خود ذکر نمایید.

ادامه بحث بکارگیری اصول سئو برای افزایش ترافیک وب سایت را در مقاله بعدی به آن می پردازیم.

تماس با نارنج سیستم

هر سوالی داشتید با ما در میان بگذارید

لطفا نام را وارد کنید
لطفا یک ایمیل معتبر وارد کنید
پیام خود را وارد کنید
جمع دو عدد را صحیح وارد نکرده اید
چند لحظه صبر کنید