تفاوت سرور ویندوز و لینوکس


تفاوت سرور ویندوز و لینوکس

تفاوت سرور ویندوز و لینوکس

ارسال شده در تاریخ : 27 خرداد، 1394 | توسط :

ویندوز و لینوکس دو سیستم عامل محبوب و پرطرفدار در میان سیستم عامل ها می باشند. ویندوز و لینوکس هرکدام دارای نسخه های خاص و ویژه ای برای سرور ها هستند که هر کدام دارای مشخصات منحصر به فرد خود هستند.

تفاوت سرور ویندوز و لینوکس ASP.NET و ASP هستند که منحصر به شرکت ماکروسافت هستند و لینوکس از این زبان ها پشتیبانی نمی کند.

لینوکس از زبان های PHP پشتیبانی می کند لازم به ذکر است که زبان های PHP,Python,CGI دربرخی از سرور های ویندوز قابل اجرا است ولی دارای مشکل و همچنین بعضی از دستورات آن متفاوت است.

به طور معمول در PHP و لینوکس از بانک اطلاعاتی MySQL استفاده می شود و برای ASP و ویندوز از بانک اطلاعاتی SQLServer استفاده می شود.

اگر شما از یک شرکت معتبر به عنوان میزبانی استفاده میکنید تفاوتی زیادی میان امنیت این دو سیستم عامل وجود ندارد. اما برخی از نکاتی که شما باید آنها را برای امنیت بیشتر وب سایت خود رعایت کنید متفاوت است.

برای استفاده از هر یک از این دو سیستم عامل نیازی نیست تا شما نحوه کار آن را یاد بگیرید, شما از یک واسطه مدیریتی خواهید کرد (کنترل پنل) که تمامی امور مورد نظر شما را با چند کلیک ساده و در یک محیط گرافیکی انجام میدهد. نکته قابل ذکر این است که کنترل پنلی به نام cPanel در لینوکس وجود دارد که کار کردن با آن ساده است و امکانات بسیار زیادی دارد، اما نسبت به دیگر کتنرل پنل های موجود، cPanel گرانتر است و به همین دلیل بسیاری از شرکت ها از آن استفاده نمیکنند. برای ویندوز هم چندین کنترل پنل وجود دارد.

برای انتخاب یکی از سیستم عامل های ویندوز و لینوکس باید ابتدا نیاز و درخواست کاربر از وب سایت بررسی شود، سپس با توجه به زبان برنامه نویسی طراحی سایت، سیستم عامل انتخاب شود. درصورتیکه برای طراحی وب سایت از سیستم های مدیریت محتوا (CMS) و يا پورتال استفاده شود، ابتدا می بایست مشخصات مورد نیاز CMS يا پرتال با دقت بررسی و با توجه به آن سیستم عامل انتخاب شود.

شرکت نارنج سیستم تمام تلاش خود را می کند تا محیطی ساده و کارآمد را در اختیار مشتریان خود قرار دهد و از این رو شرکت تمام سایت ها و پرتال های خود را بر روی سیستم عامل لینوکس بنا می کند.

 

تماس با نارنج سیستم

هر سوالی داشتید با ما در میان بگذارید

لطفا نام را وارد کنید
لطفا یک ایمیل معتبر وارد کنید
پیام خود را وارد کنید
جمع دو عدد را صحیح وارد نکرده اید
چند لحظه صبر کنید