در سایت های امروزی چه بایدها و نبایدهایی وجود دارد


در سایت های امروزی چه بایدها و نبایدهایی وجود دارد

در سایت های امروزی چه بایدها و نبایدهایی وجود دارد

ارسال شده در تاریخ : 4 تير، 1394 | توسط :

بعد از طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت مواردی مهمی در مورد فرهنگ وب است که در این پست شما را به یابد ها و نباید هایی که صاحبان سایت با آن روبرو هستند آشنا می کنیم. در متن زیر به چند مورد از این باید ها و نباید ها اشاره می کنیم.

یکی از موارد مهم که در زیبایی سایت شما تاثیر گذار است فونت است. سعی کنید فونتی که در سایت استفاده می کنید چهره زیبایی به منو ها و متن سایت شما بدهد و همچنین سایز فونت خود مناسب انتخاب کنید که باعث خسته شدن کاربر ورودی به سایت شما نشود. بهترین فونت برای مقاله ها و متن های سایت شما در حال حاضر فونت Thoma است.

از لینک کردن نا به جا خودداری کنید و اگر صفحه سایت شما هنوز آماده نشده است به صفحه ای کاربر را مطلع کنید. سعی کنید از منو های با شونده (Drop Down Menu) استفاده کنید و از منو های چند مرحله ای که باعث سردرگمی کاربر می شود خودداری کنید.

اگر سایت شما محصول به فروش میرساند توجه داشته باشید که مرحله ثبت سفارش و روند خرید آن ساده باشد و کاربر بعد از سفارش بتواند سفارش خود را پیگیری کند.

اگر تعداد زیادی شاخه در سایت دارید سعی کنید از منو های دسته بندی دار استفاده کنید تا کاربر سریع تر به کالا و یا بخش مورد نظر خود دسترسی پیدا کند.

سعی کنید از قرار دادن فرم های طولانی در بخش ثبت نام سایت خودداری کنید. بعد از عضویت یک پنل کاربری در اختیار کاربر قرار دهید.اینکه واقعا چه امکاناتی برای کاربر در نظر گرفته میشود و کاربر چه کار خاصی با ایجاد منو کاربری برای وی صورت میگیرد سئوالی است که ممکن است در  ذهن باز دیدکنندگان شما ایجاد شود. پس به او توضیح دهید که چه امکانات و مزایایی به ایجاد نام کاربری برای او صورت میگیرد و حتی مدت اعتبار نام کاربری ایجاد شده او چقدر است.

سایت خود را به روز نگه دارید اگر کاربری متوجه شود که محتوا سایت شما قدیمی است سایت را ترک میکند. از قرار دادن موزیک بروی سایت یا وبلاگ خودداری کنید که بیشتر باعث ناراحتی کاربر میشود تا جذب کاربر. کلیک راست سایت خود را هم غیر فعال نکنید و به کاربر اجازه دهید تا سایت شما را Bookmark کند.

از قرار دادن تبلیغات بیش از حد و هچنین تبلیغات Pop Up در سایت خودداری کنید.از فریب دادن کاربران برای تبلیغات به شدت خودداری کنید مثلا با کلیلک روی منوی سایت شما تب جدید باز شود و سایت جدید باز شود.در سخن آخر سعی کنید خودتان را جای کاربر ورودی به سایت خودتان قرار دهید.

تماس با نارنج سیستم

هر سوالی داشتید با ما در میان بگذارید

لطفا نام را وارد کنید
لطفا یک ایمیل معتبر وارد کنید
پیام خود را وارد کنید
جمع دو عدد را صحیح وارد نکرده اید
چند لحظه صبر کنید