طراحی سایت و اصول بهینه سازی و سئو


طراحی سایت و اصول بهینه سازی و سئو

طراحی سایت و اصول بهینه سازی و سئو

ارسال شده در تاریخ : 11 تير، 1394 | توسط :

بعد از راه اندازی سایت قطعا به فکر بهینه سازی و سئو می افتید و همچنین بعضی از صاحبان سایت ها از رنکینگ خود راضی نیستند و دلیل آن پیروی نکردن از الگوریتم های موتور جستجو ها است. یک وب سایت باید با در نظر گرفتن بازدیدکنندگان و علاقه مندی های آنها طراحی شود. سئو می تواند وب سایت شما را به رنکینگ های بالا هدایت کند. اما طراحی سایت مناسب، تضمین کننده تبدیل بازدیدکنندگان سایت به مشتری است. پس باید مطمئن شوید که طراحی سایت شما هم با موتورهای جستجو و هم با بازدیدکنندگان تطابق و هماهنگی دارد. در ادامه این مقاله قصد داریم به نکاتی در طراحی سایت اشاره کنیم که در بهبود سئو شما تاثیر دارد.

متا تگ ها یکی از مواردی است که از محتوا هم مهم تر است زیرا به موتورهای جستجو و بازدیدکنندگان کمک می کند تا دریابند که محتویات صفحه در رابطه با چه موضوعی است.

در سایت خود از لینک های مسیریابی (Breadcrumbs) قرار دهید. Breadcrumbs به کاربران اجازه می دهد که به دسته ها دسترسی داشته باشند و این به بهبود رنکینگ صفحاتی که بهم لینک هستند کمک می کند. سعی داشته باشید که در لینک های مسیریابی از کلمات کلیدی استفاده کنید و همچنین قبل از هدر اصلی صفحات وب سایت قرار دهید. 

سئوی یک وب سایت، اساساً شامل فعالیت های بهینه سازی درون سایتی (صفحه ای) نیز می شود. یعنی هر صفحه با استفاده از نکات سئو، مثل نکات کلمات کلیدی و ....، بهینه سازی می شود. به این دلیل که موتور های جستجو توانایی خواندن عکس ها را ندارند آنها را تگ کنید و برای آنها نام مناسب قرار دهید. بهترین نام ها برای عکس ها، کلمات کلیدی هستند.

سعی کنید صفحات را به همدیگر متصل کنید. برای مثال یک سایت دارای محصولاتی است که در بخش های مختلف طبقه بندی شده است این کار به اسپایدار ها کمک می کند که مسیریابی کرده و پیدا کنند. سایتی که صفحات خود را لینک کرده باشد دارای رنکینگ بهتری نسبت به سایتی که لینک نکرده است. در محتوایی هم که قرار می دهید می توانید بعضی از کلمات را به صفحات سایت لینک کنید زیرا که دارای تاثیر مثبت بر رنکینگ است.

ساختار URL متناسب با سئو یکی دیگر از عوامل بهینه سازی است. URL ها یکی از مباحث مهم در طراحی سایت و همچنین بهینه سازی سایت ها می باشند. تارنماهایی که با خط فاصله از هم جدا شده باشند بهتر خوانده می شوند. سعی کنید تایتل محتوا خود را در تارنما قرار دهید تا موتور جستجو بهتر آن را بخواند و پیدا کند.

در سخن آخر باید به این نکته اشاره کنیم که بهینه سازی و سئو سایت یکی از عوامل بسیار مهم در طراحی سایت است و حتما باید به آن توجه شود زیرا باعث افزایش بازدید و بهبود رنکینگ سایت می شود.

تماس با نارنج سیستم

هر سوالی داشتید با ما در میان بگذارید

لطفا نام را وارد کنید
لطفا یک ایمیل معتبر وارد کنید
پیام خود را وارد کنید
جمع دو عدد را صحیح وارد نکرده اید
چند لحظه صبر کنید