طراحی سایت کاربر پسند


طراحی سایت کاربر پسند

طراحی سایت کاربر پسند

ارسال شده در تاریخ : 10 تير، 1394 | توسط :

همیشه در طراحی سایت فقط علایق شخصی خود را پیاده سازی نکنید سایتی که شما طراحی می کنید باید کاربرپسند باشد و با علایق کاربر همخوانی داشته باشد.آنچه شما از وب سایت درک میکنید به عنوان شخصی که شناخت درونی و دقیق تری از وب سایت دارید ، الزاما با درک بازدیدکنندگان وب سایت یکی نیست. وقتی شما وب سایت را بر اساس دانسته ها و سطح حرفه ای فنی و تخصصی خود میسازید کاربران واقعی سایت را در نظر نگرفته اید. شاید کاربران سایت شما افراد عادی باشند که شناخت کافی از ساختار وب را ندارند. حتی ممکن است علایق و سلیقه آنها نیز کاملا با شما متفاوت باشد. در این مقاله ما سعی داریم عواملی که باعث خرسندی کاربر از سایت شما می شد را بررسی کنیم.

یکی از عومل در طراحی سایت کاربرپسند می توان به رابط کاربری و مسیریابی اشاره کرد. ساده بودن ظاهر سایت را حفظ کنید و از پیچیدگی بپرهیزید زیرا باعث سردرگمی کاربر می شود و ذهن او را بیش از حد درگیر و مشغول می کند. تمام کاربران خود را در نظر بگیرید کسانی که از موبایل و تبلت استفاده می کنند هم سایت شما را به آسانی و بدون بهم ریختگی باز کنند. سعی داشته باشید از تکنولوژی های به روز در سایت خود استفاده کنید و سایت خودتان را برای تمام رزولوشن ها و دستگاه ها آماده سازی کنید. برای راحتی کاربر قسمتی برای جستجو قرار دهید تا کاربر بتواند مقاله های گذشته شما را بیابد و یا سریع تر به مقاله ای که به دنبال آن است دسترسی پیدا کند. برای اینکه بیشتر در مورد رابط کاربری و مسیریابی سایت اطلاعات کسب کنید به مقاله طراحی سایت و اهمیت رابط کاربری مراجعه کنید.

یکی دیگر از عوامل در طراحی سایت کاربرپسند زمان بارگذاری سایت شماست. رضایت کاربران سایت، ارتباط مستقیمی با زمان بارگذاری آن دارد. هر چه مدت زمان بارگذاری سایت کم تر باشد، رضایت کاربران بیشتر خواهد بود و به جای خروج از سایت به علت طولانی بودن زمان بارگذاری، به گشت و گذار داخل سایت ادامه خواهند داد. سعی کنید از عکس ها و ویدئو های کم حجم در سایت استفاده کنید تا سرعت لودینگ بالاتر برود. سرعت بارگذاری یکی از عواملی است که گوگل به آن اهمیتی زیادی می دهد پس در طراحی سایت، این عامل که یکی از معیار های مهم است را لحاظ کنید.

یکی دیگر از عوامل در طراحی سایت کاربرپسند، فونت و خوانا بودن نوشته هاست. مقالات بلندی که شما در سایت قرار می دهید مستلزم یک  فونت مناسب، رنگ فونتی که چشم را اذیت نکند و سایز مناسب است. 

یکی دیگر از عوامل در طراحی سایت استفاده آسان است. بدین معناست که کاربر بتواند سایت شما را در موبایل یا تبلت نیز به آسانی باز کند و از آن استفاده کند. هر چه سایت شما با تکنولوژی های به روز، همگام باشد، تعداد کاربرانی که از بازدید از سایت شما راضی هستند، بیشتر خواهد بود. ولی سعی کنید این تکنولوژی های به روز باعث افزایش بارگذاری سایت شما نشود.

 

تماس با نارنج سیستم

هر سوالی داشتید با ما در میان بگذارید

لطفا نام را وارد کنید
لطفا یک ایمیل معتبر وارد کنید
پیام خود را وارد کنید
جمع دو عدد را صحیح وارد نکرده اید
چند لحظه صبر کنید