طراحی وب سایت واکنش گرا (ریسپانسیو)


طراحی وب سایت واکنش گرا (ریسپانسیو)

طراحی وب سایت واکنش گرا (ریسپانسیو)

ارسال شده در تاریخ : 7 تير، 1394 | توسط :

طراحی سایت واکنش گرا یکی از اصول معماری با استفاده از تکنولوژی های مدرن است تا بتوان تجهیزات مختلف را به صورت خودکار تحت کنترل داشت. طراحی سایت واکنش گرا یا ریسپانسو با شما کمک می کند تا سایتی انعطاف پذیر نسبت به دستگاه کاربر داشته باشید.

در گذشته برای استفاده کاربر در دستگاه های کوچکتر مانند موبایل، سایت را دوباره برنامه نویسی می کردند و یا با شناسه مرورگر کاربر سایت را نمایش می دادند و یا کاربر را با تارنما موبایل هدایت می کردند. در این روش کاربر حس خوبی نسبت به سایت شما نخواهد داشت و همچنین بعضی از سایت ها در مرورگر موبایل با مشکلاتی مواجه می شوند که باعث بهم ریختگی سایت شما می شود.

اما در طراحی سایت واکنش گرا Responsive Web Design ساختار سایت به شکلی است که به تناسب صفحه نمایش شما شکل سایت نیز تغییر می کند این بدین معناست که شما نیازی به برنامه نویسی دوباره سایت خود ندارید یا نیازی به قرار دادن نسخه موبایل برای سایت ندارید. از طرفی کاربر خیلی زیباتر محتوا سایت شما را مشاهده خواهد کرد.

طرز کار طراحی سایت ریسپانسیو به این صورت است که ا کمک خاصیت Media در تگ Link با توجه به سایز صفحه، CSS مربوطه بارگذاری می‌شود که باعث تنظیم عرض صفحه، سایز متن و ... در ابعاد مختلف می‌شود.

دلایل اهمیت طراحی سایت واکنش گرا

سایت ریسپانسیو با داشتن ویژگی CSS3 – W3C CSS3 Media Queries و همچنین Fluid Proportion-Based Grids سایت را برای تمام رزولوشن ها از قبیل تبلت، موبایل، لپ تاپ و تلویزیون های هوشمند آماده می کند.

طراحی سایت واکنش گرا کاملا سئو فرندلی است زیرا  تمام عناصر داخل و خارج صفحه سایت، با شیوه های بهینه سازی موتورهای جستجو در وسط صفحه قرار می گیرند. از طرفی سایت واکنش گرا بسیار کاربر پسند است و تاثیر مثبت بر کاربر می گذارد.

در آخر طراحی سایت ریسپانسیو Responsive را به شما توصیه می کنیم زیرا هم کاربر پسند است و هم سئو فرندلی.

تماس با نارنج سیستم

هر سوالی داشتید با ما در میان بگذارید

لطفا نام را وارد کنید
لطفا یک ایمیل معتبر وارد کنید
پیام خود را وارد کنید
جمع دو عدد را صحیح وارد نکرده اید
چند لحظه صبر کنید