معرفی html5


معرفی html5

ارسال شده در تاریخ : 16 خرداد، 1394 | توسط :

Html5  چیست ؟
چیزی که امروزه از آن به عنوان Html5  یاد میشود تاریخچه پر فراز و نشیبی داشته است.به احتمال بسیار زیاد میدانید که زبان نشانه گذاری HTML در حال حاضر زبان غالب بر روی اینترنت است و از آن برای توصیف محتوا با داده بر روی وب استفاده میشود.
HTML5  آخرین نسخه از این زبان نشانه گذاری است که حاوی امکانات جدیدی است برخی از امکانات در نسخه قبلی موجود بود در این نسخه بهبود یافته و همچنین API های اسکریپت نویسی جدیدی نیز به آن اضافه شده است.
HTML5   ویرایش یافته ی نسخه قبلی محسوب نمیشود بلکه این نسخه شامل تمامی عناصر HTML4  و XHTML1.0  است. علاوه بر آن در طراحی این نسخه اصول پایه ای مدنظر قرار گرفته تا اطمینان حاصل شود که این نسخه بر روی تمامی پلتفرم ها به خوبی کار خواهد کرد با مرورگرهای قدیمی سازگار است و خطاهای برنامه نویسی را نیز به خوبی و بدون مشکل مدیریت میکند.
در HTML5  به طراح اجازه داده میشود که از تگ های با معنی تری همانند : article , section , header , footer  و بسیاری از تگ های دیگر استفاده کند و دیگر لزومی ندارد که صفحه خود را با تگ div  پر کنید علاوه بر این ها واژه html5  را برای تعدادی دیگر ازفناوری ها و APIهای جدید دیگر نیز به کار میبرند.برخی از این فناوری ها عبارت است از رسم تصاویر با استفاده از تگ canvas ذخیره سازی خارج از شبکه و همچنین تگ های video  و audio  قابلیت کشیدن و رها کردن عناصر داخل صفحه پیوست کردن فونت به صفحه و دیگر قابلیت ها .
 

تماس با نارنج سیستم

هر سوالی داشتید با ما در میان بگذارید

لطفا نام را وارد کنید
لطفا یک ایمیل معتبر وارد کنید
پیام خود را وارد کنید
جمع دو عدد را صحیح وارد نکرده اید
چند لحظه صبر کنید